Książka „Pracuj Głową – czyli praktyczny system pracy zwiększający codzienną efektywność” !

Już od dawna chciałem napisać praktyczny do bólu poradnik, który opisuje krok po kroku komplety system pracy oparty o podstawowe aplikacje biurowe. Tym bardziej, że jedyną tego typu książką, którą udało mi się znaleźć jest leciwe Getting Things Done, które sugeruje użycie korytek na dokumenty… Miło mi więc poinformować, że w księgarniach pojawiła się właśnie książka mojego autorstwa! Pierwsze informacje zwrotne, które odbieram są bardzo pozytywne, z tym większą przyjemnością podsyłam linka do jednej z księgarni, w której można nabyć książkę. Mam nadzieję, że pomoże Wam ona w opanowaniu codziennego chaosu i kierunkowaniu swoich wysiłków w świadomy sposób. Miłego czytania!

 

system

 

” (…) Niezależnie od tego czy jesteś pracownikiem wielkiej korporacji, urzędu czy prywatnej firmy – jeżeli tylko w Twojej pracy masz do czynienia z szybkim przepływem informacji, a w biurze zawsze bardzo dużo się dzieje, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. W księgarniach można znaleźć wiele książek poświęconych efektywności, zarządzaniu  czasem czy realizowaniu zadań. Są to często świetne pozycje, które wskazują kierunek, mówią co robić, a czego nie. Większość jednak nie daje konkretnych narzędzi, nie odpowiada na pytanie jak poradzić sobie z problemami, które napotykamy przy pierwszej próbie wdrożenia teorii w praktykę. Dla większości osób kończy się to frustracją i powrotem do starych nawyków. W książce, którą masz w ręce, chcę dać Ci gotowy system pracy, który powinieneś potraktować jako punkt wyjścia do stworzenia swojego, „szytego na miarę” systemu. Pozwoli Ci on przejąć kontrolę nad swoim dniem pracy i kierować wysiłki w stronę, którą świadomie obierzesz. Ale zanim do tego doprowadzisz – pomoże Ci odpowiedzieć na podstawowe pytania i problemy dnia codziennego (jak sobie poradzić z natłokiem maili, brakiem czasu, przeszkadzaczami?). Ostatecznie jednak zbliży Cię do odpowiedzi na fundamentalne pytanie:

„Co ja tak właściwie w tej pracy robię?”

Książka, którą właśnie czytasz powstała z powyższego pytania. To ono jest źródłem dalszych przemyśleń i odpowiedzi, i to ono jest motorem napędowym mojej codziennej pracy. Będę się starał zachęcić Cię do zadawania sobie tego samego pytania. Ale dosyć już obietnic – wiem, że nie masz czasu na czytanie książek. Do rzeczy! (…) „